Alina Boz Kimdir?

Hadi biraz AŞK 101’in Edası Alina Boz’u tanıyalım.
Alina Boz, 14 Haziran 1998’de Rusya’nın Moskova ilçesinde dünyaya geldi. Annesi Rus babası Türk olan Alina ilkokulu bitirene kadar Rusya’da kalmaya devam etti. 7 yaşında iken ailesinin iş sorunları nedeniyle ilk kez Türkiye’ye geldi. Okuluna Türkiye’de devam eden Alina “Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri” Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından beklenmedik bir şekilde Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazandı.


Bu kararla birlikte dans ve tiyatro öğrenimi alan Alina Boz, yaşı küçük olmasına rağmen televizyon dünyasında boy göstermeye başladı. Alina Boz ilk defa “Cesur Hemşire” isimli bir dizide rol alarak Canan karakterini canlandırmıştı.
2014 yılında Paramparça dizisinde Hazal karakterine hayat verdi. Şimdi ise Aşk 101 dizisinde Eda rolünü oynuyor. Eda, aslında grafik tasarım okumak istiyor fakat ailesinin baskısıyla bu güzellikle onun hep çok daha iyi bir yerlerde olması gerektiğine inanıyor. Ağzından küfür düşmeyen kızımızın aslında içinde çok duygusal bir kişilik yatıyor. Ona da oyunculuk hayatında çok daha büyük başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir