Berk KEKLİK, Norveç’li ünlü oyuncu Herman Tommeraas’a canlı yayında Ankara Havası oynattı!

Berk Keklik, 2000 yılında 9 Mayısta Sivas’ta dünyaya geldi.Sosyal medya fenomeni Berk Keklik’in annesi öğretmen , babası eski Milli Güreşçidir. Sosyal medyada binlerce takipçisi bulunan Berk Keklik namı değer uberkloz çektiği eğlenceli videolar ve nükteler ile tanınıyor ve takipçilerini güldürmeyi başarıyor. Sıkı bir karikatür takipçisi olan Keklik’in en çok sevdiği ve okuduğu karikatürist ise Yiğit Özgürdür.

Vine uygulamasında çok kısa hatta 6 saniye video çekerek sosyal medya da tanınmaya başlayan uberkuloz , Uzunca bir süre sosyal medya macerasına ara vermişti . Daha sonra lise arkadaşlarıyla cal.mi.co adlı bir mizah komedi dergisi çıkartan Berk Keklik, bu vesile ile sosyal medyaya da geri dönüş yapmıştı. 

Henüz 19 yaşında olan Berk Keklik namı değer uberkloz , 2018 yılında girdiği üniversite sınavında istediği sonucu elde edemeyince özel yetenek sınavlarına girmiştir . Ancak bu alanda da durumlar pek farklı sonuçlanmamış . Bunun üzerine yaz tatilinde uberkuloz olarak Instagram mecrasından sosyal medyaya tekrardan giriş yapıp video çekmeye başlayan uberkloz , yapabildiği en iyi işin “güldürmek” olduğunu fark etmiş ve bunun üzerine yoğunlaşmıştır.

Berk sürekli konuşmalarında ilk günden beri yapmaktan en çok zevk aldığı işin tiyatro olduğunu sık sık belirtmiştir , Uberkloz ilk tiyatro oyununu henüz 11 yaşında oynamış.Oyunun ismi “Kral Çıplak” olmakla birlikte küçük Berk ilk oyununu bu tiyatro oyununda sergilemiş , daha sonra okulunda olan tiyatro etkinliklerinde sürekli olarak yer almaya başlamış.

UBERKULOZ BERK KEKLİK NE DEDİ?

Liseye başladığı dönemle ilgili anlattığı anısında Berk’in ağzından şu cümleler döküldü ; “Hayatımı değiştiren insan edebiyat öğretmenimdir.Bana tiyatroyu anlattı en ince detaylarına kadar öğrendim tecrübelendim . Beraber sketchler yazdık bana enstrüman kullanmayı öğretti .” İşte Berki en derinden etkileyen hayatına yön vermesini sağlayan olay aslında olay diyemeyiz kişi edebiyat öğretmeni hakkında söyledikleri bu cümleler aslında onu şuan tanımamızı sağlamış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir