BU DEVİRDE PC Mİ YOKSA KONSOL MU DAHA İYİ ?

PC İLE KONSOL ARASI FARKLAR

KONTROL SEÇENEKLERİ

Her oyun konsolunun kendine has kontrol seçenekleri vardır. Oyun konsolundan bilgisayar oyunlarına geçiş yaptığınızda gözünüze görünecek en büyük farklardan biri kontrol seçenekleri ayarları olacaktır. Bilgisayar da oyun oynuyorken kontrol seçeneklerimiz mouse ve klavyedir ancak bu çeşitli kontrol seçeneklerini bile desteklemediği anlamına gelmemektedir. Oyun destekliyorsa bilgisayarda çeşitli kontrol seçeneklerine gidilebilir.
Mouse ve klavye kontrolünün sizde olması , gerçek zamanlı strateji ve League of Legens benzeri oyunlar için en iyi kontrol seçeneklerin dendir. FPS oyunlarını bir mouse sayesinde en akıcı şekilde oynayabilir, çeşitli eylemleri istediğiniz tuşa atayabileceğiniz klavyeyi çok amaçlı ve hiçbir kısıtlamaya uğramadan kullanabilme imkanına sahipsiniz.Aynı zamanda oyun konsolu ve direksiyon gibi ek donanımları da kontrol seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

GRAFİK

Konsolların bilgisayarlardan daha iyi grafikler sunduğuna şüphe yoktur. Bunu niye söylüyoruz , bazı kişiler bu fikir ile uyuşmasa da karşı çıksa da bilgisayar bileşenlerini yükseltip güçlendirsek te oyunun sadece akıcılığını yükseltebiliriz en üst seviye grafiği dahada yukarıya çıkartamaz güçlü bir bilgisayara sahip olmak.Oyun konsolların da durum şöyle değişiyor her konsolda sabit 60 kare oranı akıcılığında hiçbir donma kasma olmadan en yüksek grafiklerde oyun oynayabiliriz.
Bilgisayar bizlere hemen hemen bütün oyunlar için grafik ayarlarını istediğimiz ayarlara çekebilme imkanı sunar . Bir çok oyunda detaylı grafik ayarları mevcut olsada , Çok fazla bilgili olmayan yeni oyuncular için düşük,orta,yüksek gibi seçenekler de bulunuyor .Örneklendirmek gerekirse “düşük olan grafik ayarlarını seçerseniz oyununuz otomatik olarak düşük seviye olarak ayarlanır.
İyi bir oyuncu ekranı ve güçlü bir bilgisayarınız varsa, oyunlarının grafiklerine hayran kalacaksınız. Buna alışkın değilseniz biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Unutmayın ki, grafik ayarlarını bilgisayarınızın donanımına göre ayarlamazsanız, oyunu akıcı bir şekilde oynayamazsınız.

FİYATLANDIRMA

Diğer dijital oyun satışı platformlarına da göz atabilirsiniz . Overwatch , Diablo ve Destiny oyunlarını oynamak için Battle.net, Battlefield ve FIFA oyunlarını oynamak için bir Origin istemcisine ihtiyacınız var. Ek olarak ta,dijital oyun satış platformu olarak Epic Games Store ve Humble Bundle’ı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir