DELİMİNE EN ÇOK ABONE KAZANAN YOUTUBE KANALI OLDU !

Deli mi ne? Youtube kanalı youtube analizleri yayınlayan ve youtuberların da sık sık kullandığı socialblade sitesinin verilerine göre bu ay Enes Batur’dan yaklaşık 90.000 abone fazla bir abone kazanma hızıyla liderliğini bu ay garantilemiş oldu!

Fester Abdü lakaplı Ali Abdülselam Yılmaz yani Deli mi ne ? , 1993 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Üniversite mezunu Abdülselam Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulun dan mezun olmuştur. Fester Abdü, 1.69 cm boyunda 66 kilodur. Uzun süredir sporcu olan Fester Abdü sağlam bir fiziğe , vücuda sahiptir.Bu sporculuğunun ve deli cesaretiyle çektiği videolarla youtube üzerinde 6 milyon aboneye ulaşmıştır.

Geçtiğimiz yaz İstanbul da oynanan Liverpool Chelsea UEFA Süper Kupa final maçında sahaya atlamak suretiyle maçın bir süre durmasına neden olan Fester Abdü , Youtube Türkiye’de oldukça popüler bir isim olmasından dolayı ülke gündemimizi o dönem fazlasıyla meşgul etmiştir.Televizyonda ve sosyal medyada ağır linç yiyen Deli mi ne ? Olaylar hakkında özür videosu paylaşmış ve belirli bir dönem sonra olaylar yavaş yavaş unutulmuştur fakat olayların yaşandığı ilk gece sabahına kadar , bir gecede 57 bin 777 abone kaybetti.Ertesi günlerde de yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar abone düşüşü devam etmiştir.

Enes Batur Sungurtekin, Youtube Türkiye’nin en büyük bireysel kanalının sahibi Enes Batur , 9 Nisan 1998’de Antalya’da dünyaya gelmiştir.Aslen Ankaralı olan Enes Batur’un babası emekli polis , annesi ise hemşiredir. Küçük yaşlarda video içeriği üretmeye başlayan Enes Batur çok küçük yaşlarda fenomen oldu.Sosyal medyanın hayatımızın içine bu kadar dahil olmasıyla birlikte artık fenomen değil ona gerçek bir ünlü desek fazla olmaz sanırım. Her yıl düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri 2017 yılında ilk defa En İyi YouTuber ve Instagramer kategorisi altında bir ödül verdi ve ödülün ilk sahibi Enes Batur oldu. Ancak daha sonra Enes Batur’un kanalında ‘çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler’ bulunduğu gerekçesiyle Panten Altın Kelebek ekibi ödülü geri aldı . Enes Batur Altın Kelebek ödül tartışmalarının hemen ardından 2018’de Altın Palmiye Ödüllerin de Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü’nü kazandı.
Enes Baturun ilk filmin de başrol olarak Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy oynadı.Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmi , 19 Ocak 2018’de yüzlerce salında sinemada yayımlandı . Enes Baturun ikinci filmi Enes Batur Gerçek Kahraman 31 Mayıs 2019’da tatil ve bayram döneminde yine yüzlerce sinemada yayımlandı . Enes Batur çıkardığı “Enes Batur – Dolunay” isimli şarkısı ile sektöre bomba gibi giriş yaptı . Sosyal medyada hesaplarında paylaşıldığı ilk dakikandan itibaren ilk yarım saatlik sürede 500.000’i aşkın kişi tarafından izlenerek önemli bir rekora imza attı. Enes Batur’un Youtube kanalında şu an 13 milyon takipçisi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir