GTA 6 ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATI BELLİ OLDU !

Rockstar Games’in en fenomen oyun serisi olan (Grand Theft Auto) GTA serisinin, deli gibi beklenen yeni oyunu GTA 6’nın çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı! Bu bilginin ise, doğru tahminleri ile bilinen ünlü perakende satış platformu Gamewhere tarafından ortaya çıktığını belirtmiş olalım.
Rockstar Games’in en fenomen oyunu olan GTA serisinin ilk oyunu 1997 yılında oyun camiası ile buluşmuştu. GTA serinin son versiyonu olan GTA 5’in üzerinden tam 7.5 yıl geçti . Hikayesi olsun açık dünya yapısı olsun veya gerçekçi grafikleri olsun bu oyun tamamı ile oyun oynayanların gönlünde bir taht kurdu. Görevleri ve birincil şahıs kamera açısının gelmesiyle simülasyon tadında deneyimler yaşatabilen GTA 5 oyuncular tarafından fazlasıyla tutulmuş ve ileri derecede rekorlarlar kıran satış rakamlarına imza atmıştı.

Tahmin edildiği üzere , oyuncuların ve oyun oynayan herkesin çok sevdiği GTA serisinin yeni oyunu yani GTA 6’nın ne zaman çıkacağı çok büyük merak konusu olmasının yanı sıra baya uzun zamandır GTA 6 bekleniyor . Bunun yanı sıra Rockstar Games’in de, uzun süredir GTA 6 üzerinde büyük emekler vererek çalışmalarını sürdürdüğü herkes tarafından biliniyor. GTA 6 ile ilgili bu güne kadar yapımcı firma tarafından herhangi bir açıklama yapılmamasına rağmen, bir çok internet sitesinde youtube kanalında GTA 6 ile ilgili bir çok iddialar tezler ortaya atıldı. Ancak sonunda merak edilen herkesin kafasındaki büyük soru işaretinin cevabı Avusturya’lı Gamewhere platformu tarafından ortaya çıktı.
Gameware internet sitesinde verilen bilgilere göre oyunun bu yılın sonlarına doğru satışa çıkaması bekleniliyor.Bu arada sitede Grand Theft Auto 6’nın sadece PlayStation 4, Xbox One ve Bilgisayar platformları için satışa çıkarılacağı gibi bir iddia da yer almaktadır. Çıkış yapması beklenen Playstation 5 konsolu için oyunun çıkmaması düşünmek ne kadar mantıklı derseniz bizce çok mantıklı değil . Gameware sitesinde dikkat çeken ama bilinmeyen ve sırrı halen çözülememiş olan bir başka konu ise oyunun Grand Theft Auto 6 D1 Edition olarak listeye eklenmiş olması. D1 Edition’ın ne anlam taşıdığı henüz bilinmiyor ve gizemini şuanda da koruyor.
GTA 6’nın belirtilen satış fiyatları ise şu şekildedir;

  • PC için; 448 TL
  • PlayStation 4 için; 522 TL
  • Xbox One için; 522 TL

1 thought on “GTA 6 ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATI BELLİ OLDU !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir