GTA V TAMAMEN ÜCRETSİZ OLDU !

Bilgisayar oyuncularını çıldırtan haber yayımlandı sizlerle şuanda paylaştığımız haber başlığında da gördüğünüz gibi Grand Theft Auto V tamamen ücretsiz oldu. Epic Games Store üzerinden, 14 Mayıs 2020 tarihinde ve Türkiye saati ile 18:00’de ücretsiz hale gelen ve dünyanın en çok satan oyunlarından biri olan GTA V’e haliyle büyük bir ilgi oluştu. Epic Games Store’a ait web siteleri ve diğer platformlar tam anlamıyla çöktü. GTA 5’i ücretsiz bir şekilde oyuncuların indirilmesine sunulmasının ardından yaşanan bu olay hakkında , yetkili isimlerden açıklamalar geldi.

GTA 5 için sunucular çöktü

Oldukça yoğun bir ilgi altında kalan ve aşırı yüklenmeler yaşanan Epic Games Store platformunun sunucularına erişim yapılamaz hale geldi. Bu yoğun talep sırası bu kalabalığın bedava GTA V alma çabasının içinden tabi elini çabuk tutan indirmeyi başlatanlar oldu fakat bu oyuncular Grand Theft Auto V oyununu çok yavaş hızlarla indirebildiklerini dile getirdiler. Kısacası, GTA V gibi bir oyunun bedava olması oyuncular için böyle baş ağrıtan durumlar oluşturdu.

Epic Games Store Yekilileri Açıklama Yaptı

Epic Games Store yetkilileri sunucularda yaşanan bu problem karşısında sessiz kalmadılar. Epic Games Store yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yaşanan çökme durumlarından haberdar oldukları belirtildi. İnternet sitesinde, Epic Games Launcher üzerinde oluşan bu çökmelerin ve yükleme hızındaki düşüşlerin ele alındığını söyleyen Epic Games Store yetkilileri, bu problemlerin çözümü ile ilgili onarım çalışmalarının anında başladığını ifade ettiler. Bu sürecin kısa süreceğini ve hızlıca çözüme ulaşacağıdada yine yetkililer tarafından topluluğa duyuruldu.

Bu yoğunluk karşısında Steam sunucuları da çökerdi !

Bu çökme kesinlikle normal karşılanmalı ki benzer durumların, Steam platformunda da zaman zaman başına geldiğini sizlere söylemek mümkün. Özellikle yaz indirimi dönemlerinde, Steam platformunda da benzer erişim sorunları her yıl yaşanmakta.

Oyun ne kadar süre bedava olmaya devam edicek ?

Hatırlatmamız gereken en mühim konu GTA V ücretsiz yayımlanma süreci bir hafta kadar sürecek. 14 Mayıs 2020 tarihinde başlayan ücretsiz GTA V indirme dönemi, 21 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek , Türkiye saat dilimine göre 18:00’de sonlanacak. Bu zaman dilimi içerisinde oyuncular en azından Epic Games üzerinden Grand Theft Auto V oyununu sistemdeki kütüphanelerine ekleyebilirler. İndirme hızı normalleştiğinde indirebilirler .

3 thoughts on “GTA V TAMAMEN ÜCRETSİZ OLDU !

    1. Aldım oyunu kütüphanemde duruyor inşallah 21 Mayıs günü saat 19:00 da kurmaya başlayacağım.
      ÇOK MUTLUYUM ANLATAMAM.♥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir