THE LAST OF US PART2 BOMBA GİBİ GELİYOR !

Sony şirketinin geliştirmiş olduğu The Last of Us Part II, henüz çalışma aşamasında olan oyuncular tarafından çok sevilen sürükleyici bir hikayesi olan bir hikaye oyunudur. İlk seri The Last of Us’ın devamı olacak bu oyun PlayStation Experience 2016’da oyun severlere duyurulmuştur.

OYUNUN HİKAYESİ

Zombi salgınının Amerika Birleşik Devletleri’ni her yerine yayılmasının ardından hepimizin ilk oyundan hakim olduğu o tehlikeli yolculuktan beş yıl sonra Ellie ve Joel , Jackson , Wyoming’de kendilerine ihtitaçları olan yeni bir hayat kurdular. Enfekte canlılar daha doğrusu zombiler ve hayatta kalan çaresiz ve tehlikeli insanların oluşturduğu tehditlere tehlikelere rağmen , hayatta kalan sağlıklı insanlardan oluşan ve gelişmeye başlayan bu toplumda yaşayarak aradıkları huzurlu ve düzenli bir yaşama nihayer sahip olabildiler .
Çok kötü bir olay sebebiyle bu huzur bozulduktan sonra Ellie , adaleti yerine getirmek tabiri caizse adalet dağıtmak için ve intikam almak için amansız bir maceraya yeni bir yolculuğa atılıyor. Ellie bu vahşi olayın tüm sorumlularını teker teker avlar ve cezalarını keserken , Genç bir kız olduğu için yaptıklarının fiziksel ve duygusal boyutta yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor. Sizde oyunun hikayesini youtube üzerinden izleyerek veya oyunu oynarak Ellie’nin bu macerasında intikam arayışının sebep olduğu ahlaki çatışmaların ne seviyelere geldiğine kendi gözlerinizle şahitlik edin.
Baş karakterimizin devam ettirdiği vahşet dolu bu olaylar Jackson’ın mükkemmel görünümlü dağlarında ve çok büyük olan Seattle’ın yeşillik bürümüş harabelerinde devam edecek ve hayatta kalmaya çalışan tehlikeli dediğimiz yeni insan grupları , yabancı ve tehlikeli alanlar ile daha da evrimleşmiş zombilerle yüzleşeceğiz.

OYNANIŞ

Ellie’nin hayatta kalma mücadelesinin zorluklarını fazlasıyla hissedebilmemiz için , çok fazla yakın dövüş , akıcı ve gerçekçi hareketler son olarak da dinamik gizlilik mekanikleri gibi gelişmiş özelliklerle adeta oyunda attığımız her adımı sorgulayacağız. Alacağınız her karar sizin aleyhinize yeni olaylar geliştirebilir . Düşmanlarınızın yerini iyi analiz etmeli ve ona göre harekete geçmelisiniz sevgili Hooydaa Takipçileri.
Son olarak çeşitli silahlar, inşa ekipmanları, beceriler ve güncellemeler sayesinde Ellie’nin yeteneklerini kendi oyun tarzınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.

FİYAT?

Oyun PlayStation Store’da ön siparişe açılmış durumda. Standart sürüm 429 TL ve Dijital Deluxe sürüm 489 TL’den ön siparişte.

  • PS Store Standart Hali – 429 TL
  • PS Store Deluxe Hali– 489 TL
    Ön Sipariş Bonusları:
  • PS4 için Ellie’nin dövmesi PSN avatarı.
  • Ellie’nin tabancası için cephane kapasitesi geliştirmesi.
  • Tarif ve geliştirmeler içeren üretim rehberi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir