VALORANT ARKASINA RÜZGARI ALDI

Amerikalı oyun şirketi Riot Games, ikonik yapımı League of Legends’ın onuncu yılında bir etkinlikte yeni çıkartacakları oyunları duyururken “Project A” isimli bir birincil şahıs nişancı oyunu geliştirdiğini ve çıkaracaklarını duyurmuştu. Test sürecinde oyunculardan çok olumlu tepkiler alan , hatta bazı oyunculara göre fps oyun stilini sevmeyene sevdirtecek kadar güzel olmuş . Bir çok oyuncuda oyuna gelmiş geçmiş en iyi birinci şahıs nişancı oyunu olarak gösteriyor Project A yani , üzerindeki sır perdesini sonunda kaldırdı.Riot Games’in
İlk FPS oyununun ismini Valorant olarak açıkladı , gerçek dünyadan olan ve ‘ajanlar’ olarak bilinen bir karakter kadrosuna sahip. Hem CS-GO hem de Overwatch’tan etkilendiği düşünülen Valorant, güncellemeler ile zamanla yeni karakterler, yeni haritalar ve yeni modlar eklenecekmiş izlenimini şimdiden verdi diyebiliriz.

Bu güne kadar paylaşılan oyun görselleri pek fps oyuncularını mutlu etmemişti çok çizgi filmsel anime ürünü gibi görünen oyun unutmayın ki halen geliştiriliyor fakat hiç bir zaman radikal bir karar alınıp oyunun genel yapısında çok büyük bir değişikliğe gitmeyeceklerdir .

Riot Games’in yapımcılarından Anna Donlon, Valorant’ın fps oyunlarının temel özellikleri koruyacağını buna ek olarak oyunculara daha fazla şey sunabilmek ve fark yaratabilmek için yaratıcılığa izin vereceklerini buna uygun bir taktik ateş etme deneyimi sunacaklarını söylüyor. Oyunda strateji oluşturmanın çok önemli olacağına vurgu yapan Donlon, 24 maç sonunda en başarılı olan takımın oyunu kazanacağını belirttiler.

Hilelere karşı güçlü hatta aşılması imkansız denebilecek bir koruma sistemine sahip olacağı bilinen Valorant, her oyuncunun oyun zevkini korumak için hileleri gerçek zamanlı olarak tespit edecek ve engelleyecek. Oyun 2020 yazında piyasaya herkesin oynayabilceği şekilde ücretsiz bir şekilde çıkacak ve şuan kapalı beta aşamasında bile piyasayı tek ele geçirmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir